سؤال ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه

سؤال: ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه استاديوم هنرپیشه زن بازی والیبال تیم ملی والیبال

گت بلاگز اخبار پزشکی سه درمان با لیزر که اغراق آمیز است

رئیس انجمن پزشکی لیزر ایران، با اشاره به بعضی از سوءاستفاده‌ها در تبلیغ از کاربرد لیزر در پزشکی، گفت: قرار نیست همه بیماریها و عوارض جسمی با لیزر درمان شود.

سه درمان با لیزر که اغراق آمیز است

سه درمان با لیزر که اغراق آمیز است

عبارات مهم : انجمن

رئیس انجمن پزشکی لیزر ایران، با اشاره به بعضی از سوءاستفاده ها در تبلیغ از کاربرد لیزر در پزشکی، گفت: قرار نیست همه بیماریها و عوارض جسمی با لیزر درمان شود.

به گزارش تسنیم، رضا فکر آزاد در آستانه برگزاری یازدهمین کنگره پزشکی لیزری ایران، اظهارداشت: قریب به 55 سال است که لیزر جهت جامعه پزشکی آشنا شده است و مورد استفاده قرار می گیرد.

سه درمان با لیزر که اغراق آمیز است

دبیر انجمن جهانی لیزر تراپی پزشکی با اشاره به اهمیت کاربرد لیزر در پزشکی، افزود: نخستین دستگاههای لیزر که در علوم پزشکی ساخته شد مربوط به سال 1962 است که در چشم پزشکی و جراحی کاربرد داشت.

فکر آزاد با عنوان این مطلب که لیزر در تمامی رشته های پزشکی وارد شده است و در جایی که نیاز به جراحی و درمان وجود داشته، به کمک علم پزشکی آمده و هر سال با توجه به تکنولوژی های جدیدی که به بازار می آید، کاربردها و تکنیک های تازه استفاده از لیزر در پزشکی جایگزین روشهای قبلی می شود.

رئیس انجمن پزشکی لیزر ایران، با اشاره به بعضی از سوءاستفاده‌ها در تبلیغ از کاربرد لیزر در پزشکی، گفت: قرار نیست همه بیماریها و عوارض جسمی با لیزر درمان شود.

وی با تاکید بر اینکه نشانه مهم جامعه پزشکی از کاربرد تکنولوژی و فناوریهای نوین در حوزه پزشکی، حفظ سلامت مردم و درمان بیماریها هست، تصریح کرد: متاسفانه بعضاً مشاهده می شود که بعضی افراد از ذهنیت های اغراق آمیزی که در این عرصه در بین مردم وجود دارد سوءاستفاده می کنند.

فکر آزاد ادامه داد: قرار نیست هر جا نامی از لیزر به کار برده می شود، همه پرسشها حل شود، لیکن لیزر یک تکنولوژی پیشرفته و بسیار دقیق و ارزشمند است که در جاهای متفاوت با محدودیت ها و عوارض و محاسن خاص خود در فیلد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: مثلاً در تبلیغات می بینیم که عنوان می شود ترک اعتیاد با لیزر، یا درمان قطعی آسیب های نخاعی با لیزر، همچنین تبلیغ کاشت ایمپلنت بدون خون ریزی و درد با لیزر و…، که باید گفت که این قبیل تبلیغات بر علیه دانش پزشکی لیزری است.

سه درمان با لیزر که اغراق آمیز است

فکر آزاد تاکید کرد: انجمن پزشکی لیزر ایران، به عنوان تنها متولی دانش لیزر در علوم پزشکی، تلاش می کند با نظر واقع بینانه و آموزش های آکادمیک به همکاران به دور از هرگونه تعصب و تبلیغات کاذب استفاده از این تکنولوژی را در میان جامعه علمی کشور نشر داده و در این راه تلاش دارد با ترویج علمی و عقلانی در سطح رسانه ها و زیاد کردن سطح آگاهی مردم و تعدیل ذهنیت اغراق آمیز درمانهای پزشکی که همواره در همراهی پزشکی با فن آوریهای نوین چون نانو؛ سلولهای بنیادی و خصوصاً فن آوری لیزر که عنوان مهم تلاشهای این انجمن است از خطاهایی که در این حوزه ممکن است رخ بدهد جلوگیری کند.

واژه های کلیدی: انجمن | پزشکی | استفاده | استفاده | تبلیغات | تکنولوژی | درمان بیماری | درمان با لیزر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs