سؤال ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه

سؤال: ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه استاديوم هنرپیشه زن بازی والیبال تیم ملی والیبال

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات رویکرد شما قاتل فوتبال غیرسرخابی است

دو کلوب زرد و سبز اصفهانی نسبت به رویکرد صدا و سیما در برنامه فوتبال برتر اعتراض کردند.

رویکرد شما قاتل فوتبال غیرسرخابی است

رویکرد شما قاتل فوتبال غیرسرخابی است

عبارات مهم : ایران

دو کلوب زرد و سبز اصفهانی نسبت به رویکرد صدا و سیما در برنامه فوتبال برتر اعتراض کردند.

به گزارش “ورزش سه”، دو کلوب ذوب آهن و سپاهان اصفهان منشتر شدن بیانیه ای نسبت به رویکرد برنامه فوتبال برتر تصویر العمل نشان دادند. متن این بیانیه به شرح زیر است:

رویکرد شما قاتل فوتبال غیرسرخابی است

تبعیض در نگاه رسانه ای به ورزش و به خصوص فوتبال عنوان جدیدی نیست و همواره در سطوح متفاوت این نگاه متفاوت و رنگی بعضی برنامه های رسانه ملی به باشگاههای غیرسرخابی باعث ساز گلایه شهروندان غیر پایتخت نشین بوده هست. خوشبختانه بایستی گفت طی سالهای گذشته تا حدودی این نگاه تعدیل شده است بود تا اینکه برنامه فوتبال برتر با رویکرد تازه متولد شد و با مدلی که در پیش گرفت حتی دست تبعیضهای سابق فوتبال کشور عزیزمان ایران را نیز از پشت بسته هست. علاوه بر نگاه بسیار تبعیض آمیز این برنامه که باعث شده است است باشگاههای لیگ برتری را به سرخابی و غیره تقسیم کند، تم کلی برنامه، محتوا، نگاه مجریان، گزینش میهمانان و کارشناسان و حتی بعضا گزارش گزارشگران جهت کسانی که هوادار سرخابی ها نیستند بسیار پرسش برانگیز و تعجب آمیز هست. در هفته ای که دو تیم پایتخت نشین استقلال و پرسپولیس به مصاف ذوب آهن و سپاهان رفتند به وضوح این تبعیض و رویکرد غیرمسوولانه برنامه فوتبال برتر به چشم آمد. اسپانسر برنامه که کما فی سابق صرفاً هواداران سرخابی هاست و کمترین نگاه مسوولانه و کشور عزیزمان ایران شمولی به تیمهای دیگر لیگ برتری ندارد. از طرف دیگر نوع بیان مجری برنامه به نوعی بود که انگار استقلال و پرسپولیس با تیمهای عربی بازی دارند و از آن مهمتر گزینش کارشناسان استقلالی و پرسپولیسی که نشان می داد به هیچ وجه نگاه مساوی در کنداکتور برنامه وجود ندارد.

رضا عنایتی و حامد کاویانپور جهت جامعه فوتبال قابل احترام هستند ولی برنامه فوتبال برتر نباید فراموش کند که رویکردش حس نفرت هواداران تیمهای غیر سرخابی را به خاطر رویکرد چند فصل اخیردر آورده است و همه به وضوح متوجه این توصیه می شوند که عوامل این برنامه نگاه رنگی خود را در به برنامه تزریق نموده اند.

دو کلوب زرد و سبز اصفهانی نسبت به رویکرد صدا و سیما در برنامه فوتبال برتر اعتراض کردند.

خرده ای نیست، هر کس شخصیت حقیقی دارد و می تواند به تیمی خاص علاقه مندی داشته باشد ولی نباید از نظر دور بدارد که در هر شغلی که است باید شخصیت حقوقی و مسوولانه خود را به کار گیرد. اینکه اگر من قرمز یا آبی هستم به خودم اجازه بدهم برنامه ای که از بیت المال و جهت مردم سراسر کشور عزیزمان ایران روی آنتن می رود را رنگی کنم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

در این مقال به هیچ وجه دوست نداریم وارد جزییات غیرزیبنده این برنامه در طرفداری از سرخابی ها و بی مهری به نمایندگان اصفهان یا تیمهای سایر شهرستانها شویم ولی این عنوان را متذکر می شویم که تهیه کننده و مدیران این برنامه بایستی نگاه خود را ویرایش کرده و برنامه ای ایرانی و نه تهرانی را روی آنتن بروند. برنامه فعلی فوتبال برتر می تواند از شبکه پایتخت کشور عزیزمان ایران روی آنتن برود ولی هنگامی که نام شبکه سوم سیما می آید تصمیمات باید به دور از نگاه رنگی باشد. باید به همه تیمها احترام بگذارند و انقدر ناشیانه هوادار تیمهای خاص نباشد. تیمهای بزرگ و ریشه داری در سراسر کشور عزیزمان ایران است که هم طرفدار دارند، هم محبوب دارند، هم پیشکسوت دارند، هم ملی پوش داشته اند و هم… آنها نباید به جرم سرخابی نشده اند قربانی نگاه افرادی شوند که فقط پایتخت کشور عزیزمان ایران را می شناسند و بس!

نباید فراموش کرد که نگاه تبعیض آمیز و رنگی که در بسیاری از پرسشها جاری و ساری و در فوتبال بروز دارد می تواند آفت مشکلاتی باشد که ضربه اش متوجه ایران، اصفهان و خود پایتخت کشور عزیزمان ایران می شود و کم دانشی و بی خردی است که با عدم درک صحیح عنوان آن و تقسیمات جغرافیایی باعث پرسشها آتی شویم.در اینجا باشگاههای ذوب آهن و فولاد مبارکه سپاهان بر خود مورد نیاز می دانند که برنامه های ورزشی دیگر سیما که نگاهی کشور عزیزمان ایران شمول داشته و تلاش در ایجاد توازن در رویکرد خود داشته تقدیر داشته و دست مریزادی خاص به عوامل این برنامه ها داشته باشند.

رویکرد شما قاتل فوتبال غیرسرخابی است

در آخر متذکر می شود که موضع باشگاههای اصفهانی می تواند موضع و حرف دل دیگر باشگاههای کشور عزیزمان ایران نیز باشد که تاکنون مسکوت مانده است و عملا به یک بغض بدل شده است است!

دو کلوب زرد و سبز اصفهانی نسبت به رویکرد صدا و سیما در برنامه فوتبال برتر اعتراض کردند.

واژه های کلیدی: ایران | برنامه | ایرانی | برنامه | فوتبال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs