سؤال ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه

سؤال: ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه استاديوم هنرپیشه زن بازی والیبال تیم ملی والیبال

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری انتقاد سینماداران ایتالیایی به سیاست‌های جشنواره «ونیز»

گروهی از سینماداران ایتالیایی نسبت به سیاست‌های جشنواره «ونیز» در گزینش چند اثر از محصولات کمپانی «نتفلیکس» در میان فیلم‌های این جشنواره انتقاد کردند.

انتقاد سینماداران ایتالیایی به سیاست‌های جشنواره «ونیز»

انتقاد سینماداران ایتالیایی به سیاست های جشنواره «ونیز»

عبارات مهم : انتقاد

گروهی از سینماداران ایتالیایی نسبت به سیاست های جشنواره «ونیز» در گزینش چند اثر از محصولات کمپانی «نتفلیکس» در میان فیلم های این جشنواره انتقاد کردند.

به گزارش ایسنا ، «آلبرتو باربارا» مدیر جشنواره «ونیز» چندی پیش در یک نشست خبری در شهر رُم فهرست فیلم های حاضر در هفتادوپنجمین دوره این مناسبت سینمایی را اعلام کرد که با حضور چندین فیلم از محصولات کمپانی «نتفلیکس» نیز در بخش های متفاوت همراه بود؛ کاری که شاید «تیری فرمئو» دبیر جشنواره کن نیز با آن موافق بود ولی نتوانست حریف لابی قدرتمند سینماهای فرانسه شود.

پیش از آن قرار بود چندین فیلم از محصولات «نتفلیکس» در هفتادویکمین جشنواره کن در ماه می رونمایی شوند ولی بر اساس قوانین سینمای فرانسه همه فیلم های بخش رقابتی کن باید در سینماهای این کشور اکران شوند و این درست بر خلاف سیاست های کمپانی نتفلیکس بود که اصولا هیچ یک از فیلم هایش را در سینما اکران نمی کند و تنها آنها را از طریق سرویس های اینترنتی خود در اختیار مخاطبان قرار می دهد.

در نتیجه دبیر جشنواره کن ناگزیر شد، اعلام کند امسال هیچ فیلمی از کمپانی «نتفلیکس» در بخش رقابتی این جشنواره حاضر نخواهد بود و این کمپانی نیز در اقدامی اعتراضی تمامی فیلم هایش را از جشنواره کن بیرون کشید.

در حالی که بر اساس قوانین سینمای فرانسه هیچ فیلمی نمی تواند قبل از اکران عمومی در وب سایت ها عرضه شود، ولی این عنوان در ایتالیا کاملا تفاوت دارد و چنین قوانینی وجود ندارد و به همین علت ونیز امسال میزبان چندین فیلم از محصولات نتفلیکس است که از حضور در کن بازمانده بودند: وسترن تازه «تصنیفی جهت باستر اسکراگز» ساخته برادران «کوئن»، «۲۲ جولای» به کارگردانی «پل گرین گرس»، «روما» بروزترین ساخته «آلفونسو کواران» کارگردان برنده اسکار مکزیکی و «روی دیگر باد» فیلم ناتمام «اورسن ولز» که بعد از ۴۰ سال به همت «نتفلیکس» تکمیل و آماده نمایش شده است هست.

دو شرکت سینمایی مهم در ایتالیا مشمول بر ANEC (انجمن ملی سینماداران) و ANEM (انجمن ملی مجتمع های سینمایی) در یک بیانیه یکسان از «آلبرتو باربارا» مدیر جشنواره ونیز به شدت انتقاد کرده اند و قول داده اند که در برابر نمایش فیلم های محصول «نتفلیکس» در جشنواره ونیز و عرضه همزمان آنها در وبسایت این کمپانی خواهند ایستاد، علی رغم این که بر خلاف فرانسه قانونی در ایتالیا در این باره وجود ندارد.

با این وجود «آندرا اوکیپینتو» مدیر کمپانی «لاکی رِد» و مدیر انجمن توزیع کنندگان سینمای ایتالیا اعتقاد است: اکران سینمایی و نمایش آنلاین فیلم ها در وب سایت ها دو پدیده متفاوت و سازگارپذیر هستند و صنعت سینمای ایتالیا باید خود را با این واقعیت تغییریافته وفق دهد، بازیگران تازه در این عرضه حضور پیدا کرده اند و روش های جدیدی جهت تماشای فیلم فراهم شده است است.

برخی از مخاطبان ترجیح می دهند در سالن سینما به تماشای فیلم بنشینند و بعضی دیگر می خواهند از طریق سرویس های آنلاین در منزل فیلم تماشا کنند، باید منتظر ماند و دید اعتراضات سینماداران ایتالیایی به جشنواره ونیز جهت گزینش بعضی از فیلم ها که امکان اکران عمومی آنها وجود ندارد به کجا می رسد و جشنواره ونیز به عنوان قدیمی ترین مناسبت سینمایی با این عنوان در امسال و دوره ها آتی چه برخوردی خواهد داشت؟!

هفتادوپنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۲۹ اوت تا ۸ سپتامبر (۷ تا ۱۷ شهریور) در کشور ایتالیا برگزار می شود.

انتقاد سینماداران ایتالیایی به سیاست‌های جشنواره «ونیز»

واژه های کلیدی: انتقاد | کمپانی | سینمای | فرانسه | ایتالیا | ایتالیا | جشنواره | سینمایی | اکران عمومی | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs