سؤال ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه

سؤال: ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه استاديوم هنرپیشه زن بازی والیبال تیم ملی والیبال

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی‌خواهیم بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای منطقه فاصله باشد / رییس جمهور

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما خواستار یک منطقه امن، قدرتمند و آباد هستیم گفت: ما در مسابقه بادیگر همسایگان جهت توسعه نبوده ، بلکه در همکاری با آنها هستیم. ما

نمی‌خواهیم بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای منطقه فاصله باشد / رییس جمهور

رییس جمهور : نمی خواهیم بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای منطقه فاصله باشد

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما خواستار یک منطقه امن، قدرتمند و آباد هستیم گفت: ما در مسابقه بادیگر همسایگان جهت توسعه نبوده ، بلکه در همکاری با آنها هستیم. ما علاقه مندیم با همه کشورهای منطقه رابطه صمیمانه داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز در جمع مردم زابل تاکید کرد: اگر بعضی از کشورهای منطقه با ما فاصله گرفته اند تقصیر خود آنها است ما خواهان این فاصله نبوده ایم ما نمی خواهیم بین کشور عزیزمان ایران و کشورها منطقه فاصله باشد نمی خواهیم بین کشور عزیزمان ایران و دنیای عرب فاصله بیفتد.

نمی‌خواهیم بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای منطقه فاصله باشد / رییس جمهور

وی ادامه داد: حالا اگر بعضی کشورها در درون خود جنگ شاهزادگان دارند یا سه سال است همسایه خود را بمباران می کنند و شکست می خورند و اگر سالها به داعش کمک کرده اند وشکست خورده اند تقصیر ما نیست . ما خواهان دوستی با همه کشورهای منطقه هستیم. من به شما مردم سیستان و بلوچستان می گویم امروز رابطه ما با کشورهای افغانستان، پاکستان و عمان که جزو همسایگان این استان محسوب می شوند، از هر وقت دیگری بهتر است.

روحانی ادامه داد: من به خاطر وحدت و برادری تان به شما مردم درود می فرستم. همه مذاهب از اسلام، قران و پیامبر ریشه می گیرد. همه اقوام از کشور عزیزمان ایران و ایرانیت سرچشمه می گیرد وافتخار همه ما این است که ایرانی و مسلمان هستیم. سیستان و بلوچستان سرزمین بزرگان، علما و شهدای بزرگ هست. اینجا سرزمین آیت الله سیستانی است که ملجاء شیعه و سنی و کرد است و از شیعیان، اهل سنت و کردهای عراق هرگاه که به کمک نیاز داشتند، کمک کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما خواستار یک منطقه امن، قدرتمند و آباد هستیم گفت: ما در مسابقه بادیگر همسایگان جهت توسعه نبوده ، بلکه در همکاری با آنها هستیم. ما

رئیس جمهور با بیان اینکه افتخار ما آن است که وحدت واتحاد خود را حفظ کرده ایم تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان با وجود همه تنوع خود، وحدت، مرزبانی و مرزداری خود را از کشور عزیزمان ایران بزرگ و اسلام حفظ کرده هست. شما مردم سیستان و بلوچستان در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حتی زلزله غرب نشان داده اید و این وحدت نشان داد که کشور عزیزمان ایران متحد در شرایط پیچیده منطقه چگونه می تواند از گذرگاه تاریخی به خوبی گذر کند.

وی همچنین گفت: در ایامی که در منطقه شاهد اختلاف میان اقوام و مذاهب و جنگ تروریسم هستیم، مردم کشور عزیزمان ایران از شیعه و سنی وحدت و ایمان خود را حفظ کرده اند. تروریستها در همه کشورهای منطقه حضور یافته اند به جز کشور عزیزمان ایران و این به علت وحدت، ایمان و اسلام معتدل مردم ما هست. هیچگاه اسلام در این سرزمین رابطه ای با خشونت نداشته است و هیچگاه مردم این کشور فرصتی جهت تروریسم جهت خشونت فراهم نکرده هست. آمریکا و اسرائیل جهت منطقه نقشه شوم کشیده بودند و قرار نبود داعش در ظرف چند سال از بین برود. آنها جهت کل خاورمیانه توطئه کرده بودند و می درخواست کردند مسیر تروریست را از عراق و سوریه به آسیای مرکزی، کشور عزیزمان ایران و دنیا اسلام توسعه دهند.

رئیس دولت دوازدهم ادامه داد: نشانه آنها از بین بردن تمدن اسلامی، واژگونه معرفی کردن اسلام، تقویت اسرائیل، ثابت کردن جای پای خود در منطقه و بازداشتن منطقه از توسعه بود ولی مردم بیدار و هوشیار منطقه توانستند این توطئه را درهم بشکنند. خوشحالیم که پایگاه های مهم داعش در منطقه ما از بین رفته است و ان شاءالله با حرکت مردم منطقه شاهد باشیم که اساس خشونت و تروریسم در منطقه ریشه کن شود. راه نجات ما وحدت، انسجام و برادری هست. ما یک قبله، یک کتاب، یک حج،یک عید قربان و فطر و یک اخلاق داریم و آن اخلاق محمدی است.

نمی‌خواهیم بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای منطقه فاصله باشد / رییس جمهور

روحانی همچنین با اشاره به اینکه ما از شیعه و سنی عاشق خاندان رسالت بوده ودر پی آن هستیم که کشورهای اسلامی در کنار هم باشیم، خاطر نشان کرد: ما همواره یار و یاور همه مسلمانان خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، مدیر جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم زاهدان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان سرزمین پهلوانان و دلاوران است گفت: توسعه شرق کشور از این منطقه شروع خواهد شد. دولت یازدهم هم در تلاش بود که کمبودهای انباشته شده است تاریخی این استان را تاحدی جبران کند و به همین جهت مقدار بودجه عمرانی جهت سیستان و بلوچستان را نسبت به 4 سال قبل از آن 2.5 برابر کرد تا نشان دهد همه تلاشمان را جهت توسعه استان به کار گرفته ایم البته کمبودها و نیازهای استان خیلی زیاد از این است و باید تلاش بیشتری جهت توسعه این استان انجام شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما خواستار یک منطقه امن، قدرتمند و آباد هستیم گفت: ما در مسابقه بادیگر همسایگان جهت توسعه نبوده ، بلکه در همکاری با آنها هستیم. ما

روحانی تصریح کرد: 24 طرح و پروژه به ارزش هزار و 38 میلیارد تومان در جلسه هیئت وزرا تصویب شده است است که در سالهای 96، 97 و 98 اجرایی می شود. سطح همکاری مردم این استان در انتخابات ریاست جمهوری 96 سطح بالایی بود و مردم با حضور در انتخابات، دِین خود را به انقلاب، اسلام و کشور عزیزمان ایران به خوبی ادا کردند. من هم سفر استانی دولت دوازدهم را از این استان شروع کردم.

رئیس جمهور با بیان اینکه من در سال 93 قول دادم 46 هزار هکتار زمین را در زابل با کشاورزی مدرن آباد کنیم، افزود: کارهای زیربنایی 10 هزار هکتار آماده شده است است و به 1500 هکتار زمین در همین ایام برق رسانی می شود. تا آخر سال 10 هزار هکتار زمین آماده شده است و مابقی هم در سال 97 و اوایل 98 اجرایی می شود تا تحول بزرگی در کشاورزی منطقه ایجاد شود. من خوشحالم این قول در حال اجرا است.

نمی‌خواهیم بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای منطقه فاصله باشد / رییس جمهور

وی در ادامه با بیان اینکه شما مردم بر عنوان منطقه آزاد سیستان تاکید داشته اید و من میدانم منطقه آزاد سیستان یک تحول تجاری و اشتغال در این سرزمین به وجود می آورد خاطر نشان کرد: ما لایحه مناطق آزاد و از جمله منطقه آزاد سیستان و بلوچستان را در سال 95 به مجلس تقدیم کردیم و امیدواریم که مجلس در امسال منطقه آزاد سیستان را به تصویب برساند. منطقه آزاد سیستان خواسته شما مردم است و ما هم وظیفه داشتیم به خواسته شما عمل کنیم. در زمینه بازارچه های مرزی نیز همینجا به وزیر کشور تاکید می کنم که همه توان خود را جهت تحقق این عنوان به کار گیرد.

روحانی ادامه داد: در سال 93 در زاهدان قول دادم که لوله گاز را در دولت یازدهم به این شهر می رسانم. هنگامی که این قول را دادم بعضی دوستان تعجب کردند و گفتند که این کار سخت است و ممکن است اجرایی نشود ولی مشعل گاز در دولت یازدهم در زاهدان روشن شد. من به بانک مرکزی و سایر بانکها دستور دادم در زاهدان به هر منزل ای که می خواهد لوله کشی گاز کند، دو میلیون تومان وام بدهد. همچنین لوله کشی گاز از زاهدان به زابل به زودی شروع می شود و از سال آینده گاز به زابل می رسد. البته لوله گازی که جهت زابل در نظر گرفته ایم جهت صنایع هم به کار گرفته می شود. من از استاندار می خواهم این مسئله را قدم به قدم دنبال کند و اگر مشکلی پیش آمد مستقیم با من در تماس باشد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بزرگترین بندر تجاری ما در آینده بندر چابهار خواهد بود تاکید کرد: بندر چابهار باید سیستان و بلوچستان را به آسیای مرکزی و افغانستان متصل کند. خوشحالم که نخستین محموله گندم از طریق بندر چابهار به مردم افغانستان رسیده است و این طرح ادامه می یابد. فردا هم فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار را افتتاح می کنیم.

روحانی گفت: طرح بعدی جهت این استان، راه آهن است که چابهار را به زاهدان متصل می کند ودر آینده از زاهدان به بیرجند و مشهد متصل می شود. این پروژه شروع شده است است و جهت اجرای راه آهن چابهار به زاهدان، 4 هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که ما آن را یا از سرمایه داخلی یا از سرمایه خارجی به دست می آوریم.

رئیس دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه یکی از پرسشها مهم این استان تامین آب هست، تصریح کرد: ما با دولت افغانستان رابطه صمیمانه و برادرانه داریم و در تمام ملاقاتها تلاش می کنیم به یک قرارداد بلندمدت جامع برسیم که بخشی از این قرارداد مسئله آب و حقآبه مخصوصا هامون است که ثبت بین المللی شده است است و باید حقآبه آن گرفته شود. قرارداد ما با دولت افغانستان در مورد هیرمند هم باید کاملا اجرایی شود. دولت تمام توان خود را به کار می گیرد تا مردم این سرزمین بتوانند از آنچه حق قانونی آنها هست، استفاده کنند.

وی تاکید کرد: به همه بانوان وجوانان کشور عزیزمان ایران و سیستان و بلوچستان قول می دهم که دولت دوازدهم مدیریت جامع کشور را قدم به قدم به آنها واگذار کند.خوشحالم که در شوراها، فرمانداری ها و بخشداری های این استان بانوان حضور فعالی دارند. جهت ما شایستگی اصل هست. شیعه و سنی بودن یا مرد و زن بودن امتیاز نیست. همه ما ایرانی بوده و در کنار هم هستیم.

رییس جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: چابهار به یک معنا چهار بهار هست، سرزمین هر لحظه بهار و زابل سرزمین تاریخی ماست و زاهدان و همه شهرهای این استان به عنوان سرزمین تاریخی کشور عزیزمان ایران هستند.

وی افزود: اینجا باید سرزمین گردشگری باشد و ما از طریق منطقه آزاد، بازارچه های مرزی و از طریق گردشگری و با توسعه راه آهن، گاز و بنادر ان شاءالله شاهد استانی آباد خواهیم بود.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | زاهدان | استانی | ایرانی | زاهدان | منطقه آزاد | رئیس جمهور | رییس جمهور | آیت الله سیستانی | سیستان و بلوچستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs