سؤال ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه

سؤال: ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه استاديوم هنرپیشه زن بازی والیبال تیم ملی والیبال

گت بلاگز اخبار حوادث سارق اینترنتی به دام افتاد

فردی که از طریق برداشت‌های اینترنتی نسبت به دزدی یک میلیارد و ۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی شهروندان اقدام کرده بود، دستگیر شد. 

سارق اینترنتی به دام افتاد

عبارات مهم : شماره

فردی که از طریق برداشت های اینترنتی نسبت به دزدی یک میلیارد و ۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی شهروندان اقدام کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش میزان ؛سرهنگ اکبر امینی مدیر پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان گفت: فردی که از طریق برداشت های اینترنتی نسبت به برداشت غیرمجاز یک میلیارد و ۹۰ میلیون ریالی اقدام کرده بود به وسیله کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی بر برداشت اینترنتی غیر مجاز در مراجعه به پلیس فتا، شناسایی عامل یا عاملان برداشت غیرمجاز در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سارق اینترنتی به دام افتاد

وی افزود: با تحقیقات از مالباخته و پی جویی فنی و پلیسی، عامل برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی شاکی که مردی ۳۷ ساله اهل و ساکن شهرستان همدان بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، متهم دستگیر شد.سرهنگ امینی ادامه داد: با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده، متهم به جرایم و به سوء استفاده از اعتماد شاکی اعتراف کرد.وی گفت: متهم با سوء استفاده از کارت بانکی مالباخته و فعال کردن رمز دوم آن مبلغ یک میلیارد و ۹۰ میلیون ریال در قالب برداشت اینترنتی غیرمجاز انجام داده و نشانه از این کار را کسب منافع مالی اعلام کرده است.

رئیس پلیس فتا استان همدان با بیان این که متاسفانه سهل انگاری در نگهداری کارت و اطلاعات بانکی آن موجب بروز چنین پرونده هایی می شود، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان کارت بانکی و رمز آن را در اختیار دیگران نگذارید و در صورت ناچاری حتما بعد از دریافت کارت در کوتاهترین وقت ممکن رمز اول و دوم کارت بانکی را عوض کردن دهید.وی بابیان اینکه شهروندان تلاش کنند از شماره هایی که قابل حدس زدن هستند، نظیر سال تولد، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نکنند، گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

فردی که از طریق برداشت‌های اینترنتی نسبت به دزدی یک میلیارد و ۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی شهروندان اقدام کرده بود، دستگیر شد. 

واژه های کلیدی: شماره | همدان | اطلاعات | اینترنتی | کارت بانکی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs