سؤال ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه

سؤال: ایران تصویر تماشا هنرپیشه ورزشگاه استاديوم هنرپیشه زن بازی والیبال تیم ملی والیبال

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی 30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در راه کشور عزیزمان ایران

معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی می گوید : حدود 30 میلیارد دلار تامین مالی (فاینانس) خارجی در راه است که از بانک های اروپایی و اسیایی جذب می شود.

30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در راه کشور عزیزمان ایران

30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در راه ایران

عبارات مهم : ایران

معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی می گوید : حدود 30 میلیارد دلار تامین مالی (فاینانس) خارجی در راه است که از بانک های اروپایی و اسیایی جذب می شود.

به گزارش ایرنا، «محمد خزاعی » روز سه شنبه در بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی در مرکز همایش های صدا و سیما با اشاره به انعقاد قرارداد جذب هشت میلیارد یورو از اگزیم بانک کره جنوبی تاکید کرد که قراردادهای دیگر فاینانس تا یک ماه آینده منعقد می شود.

30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در راه کشور عزیزمان ایران

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: تشکیل سرمایه یکی از متغیرهای مهم در رشد اقتصاد است که وجوه ناشی از فروش منابع طبیعی، بعد اندازهای اضطراری همچون مالیات، بعد اندازهای اختیاری و شرکت های بیمه در این میان، از جمله منابع عرضه سرمایه به شمار می روند.

خزاعی با تاکید بر اینکه با تزریق سرمایه می توان به رونق کارآفرین امیدوار بود، افزود: تشکیل سرمایه، جهت دهی آن و محافظت از سرمایه گذار به معنای جلوگیری از کم کردن ارزش آن، اهمیت بالایی دارد.

معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی می گوید : حدود 30 میلیارد دلار تامین مالی (فاینانس) خارجی در راه است که از بانک های اروپایی و اسیایی جذب می شود.

رییس شرکت سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران گفت: در تمام دنیا بانکها محل سپرده گذاری امن و دریافت سود نیستند، بلکه مخزنی هستند که آبهای پراکنده را جمع و آن را به کانال های مناسب و طراحی شده است جهت بهره برداری صحیح هدایت می کنند.

خزاعی ادامه داد: با این وجود در کشورهای در حال توسعه شاهد انباشت سرمایه در بانک ها هستیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: جهت بعد انداز سرمایه و نحوه توزیع آن در اسلام توصیه زیادی شده است که بیشترین سهم توزیع نیز در تناوب تولید هست، ولی اگر نگاه دولت به بانک ها به عنوان یک خزانه جهت تامین مالی طرح ها باشد، صدمه زیادی به بانک ها خواهد خورد.

30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در راه کشور عزیزمان ایران

وی یادآور شد: مشکلاتی چون کم کردن ارزش پول ملی، سلب اعتماد از نظام بانکی، تغییرات قیمت های ارز، بیمه سرمایه گذاری، کفایت سرمایه بانکها، ریسک رتبه اعتباری کشور و مواردی از این دست، از جمله پرسشها مهم در نظام بانکی کشور به شمار می روند.

خزاعی با بیان اینکه هنوز هیچ موسسه اعتبارسنجی مشهوری با کشور عزیزمان ایران ارتباط ندارد، گفت: استانداردهای بین المللی مالی باید در نظام بانکی حاکم شده است و شفافیت برقرار شود.

معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی می گوید : حدود 30 میلیارد دلار تامین مالی (فاینانس) خارجی در راه است که از بانک های اروپایی و اسیایی جذب می شود.

رییس شرکت سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با یادآوری شروع تعامل بانک ها با بانک های خارجی گفت: بدون همکاری نقل و انتقال صورت نمی گیرد.

خزاعی گفت: معنای امضای قرارداد فاینانس به معنی بدهکار کردن کشور نیست بلکه به این معنی است که با اگزیم بانک کره یا اوربانک اتریش یا ملی بانک های ایتالیا، قرارداد خط اعتباری منعقد شده است و گارانتی نامه های آن نیز طی شده است است تا صرف طر ح های عمرانی و سرمایه گذاری شود.

30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در راه کشور عزیزمان ایران

وی افزود: اگر شورای اقتصاد و بانک مرکزی و شرکت سرمایه گذاری خارجی پرداخت این تسهیلات را تائید کنند، آن گاه بنگاه ها می توانند از این هشت میلیارد یورو و ارقامی تا ۳۰ میلیارد دلار استفاده کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: در یکماه آینده ۲۹ تا ۳۰ میلیارد دلار فاینانس که از قبل مذاکرات نفس گیر آن صورت گرفته بود، به امضا خواهد رسید.

خزاعی در عین حال گفت: البته به نتیجه رسیدن این قراردادها در شرایطی است که مسئله خاصی در عرصه بین المللی جهت کشور عزیزمان ایران پیش نیاید.

وی بر ضرورت همگام سازی نظام بانکی با نظام بین الملل تاکید کرد و گفت: زبان بانک ها در عرصه بین المللی متفاوت از زبان ۵ سال پیش هست؛ به این معنا که یک قرارداد مالی در دوره قبل که در شرکت سرمایه گذاری خارجی حضور داشتم، حداکثر ۳۰ صفحه بود، ولی اکنون ۱۰۰ تا ۱۵۰ صفحه سند تهیه می شود.

خزاعی گفت: حضور کشور عزیزمان ایران در مجامع مالی بین المللی بسیار مهم است و نباید از آن غافل ماند. این در حالی است که کشور عزیزمان ایران از نظر سیاسی و فرهنگی و اقتدار نظامی، در جایی قرار گرفتیم که امروز نمی شود راجع به روسیه و اتفاقات منطقه، حرف زد بدون اینکه کشور عزیزمان ایران را در نظر گرفت. البته در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ کشور عزیزمان ایران تلاش می کرد که در جلسات مرتبط با سوریه حضور داشته باشد، ولی اکنون تا کشور عزیزمان ایران نباشد، جلسه ای برگزار نخواهد شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه از سال 1384 تا آخر 1395 معادل ۲۶ میلیارد دلار توافق نامه سرمایه گذاری امضا شده است هست، گفت: جای خالی بانک های سرمایه گذاری را حس می کنیم و ضرورت این اتفاق هم بیش از هر وقت دیگری هست. البته بعضی از بانکها هنوز دلواپس تصمیمات آمریکا هستند و البته در این فضای درگیری پنجره ها باز شده است است.

خزاعی افزود: البته هنوز فضا گل و بلبل نشده هست، ولی همچون گذشته هم نیست و گشایش های زیادی جهت کشور ایجاد شده است است.

به گزارش ایرنا، بزرگترین قرارداد وام خارجی در دوره پسابرجام به ارزش بیش از 8 میلیارد یورو میان کشور عزیزمان ایران و کره جنوبی پنجشنبه گذشته در شهر سئول پایتخت این کشور شرق آسیا امضا شد.

این قرارداد به وسیله محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رییس شرکت سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با چانگ مدیر اگزیم بانک کره جنوبی به امضا رسید .

بخشهای دولتی و شخصی کشور عزیزمان ایران می توانند در چارچوب مقررات موجود از این وام استفاده کنند . 12 بانک ایرانی به عنوان بانکهای عامل و طرف قرداداد استفاده از این وام خواهند بود.

بنا به اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، پروژه های متعددی بویژه در حوزه بهداشت، حمل و نقل و انرژی پیش از این مورد مذاکره قرار گرفته و آماده معرفی به طرف کره ای هستند که بعد از امضای قرارداد وام به وسیله سیستم بانکی کشور و اخذ مصوبه دولت جهت تضمین وام مذکور، وزارت امور اقتصادی و دارایی جهت صدور ضمانتنامه وام اقدام خواهد کرد.

پیش از این و بعد از امضای برجام نیز قرارداد وام 7/1 میلیارد دلار با اگزیم بانک چین جهت برقی کردن راه آهن پایتخت کشور عزیزمان ایران – مشهد امضا شده است بود و قرارداد 2/2 میلیارد یورو با روسیه جهت بخش انرژی و حمل و نقل نیز امضا و اجرایی شده است است.

به گزارش ایرنا، ضرورت بازبینی و اصلاح نظام اعتباری بانک­های کشور در جهت حمایت از تولید و اشتغال، نظارت موثر اعتباری بانک مرکزی در جهت حمایت از تولید و اشتغال، فرصت­ها و چالش­های حقوقی نظام اعتباری بانک­های کشور در جهت حمایت از تولید و اشتغال، راهکارهای توسعه تعاملات بانکی بین­ الملل در جهت حمایت از تولید و اشتغال، راهکارهای عملی جهت تقویت منابع اعتباری بانک­ها در جهت حمایت از تولید و اشتغال، نقش بازار سرمایه در اصلاح عملکرد نظام اعتباری بانک­ها در جهت حمایت از کارآفرین از محورهای بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی است.

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | ایرانی | اقتصادی | قرارداد | سرمایه گذار | بازار سرمایه | سرمایه گذاری | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs